Windows 10 Çocuk Hesabı

/ 23 Kasım 2017 / 211 views / yorumsuz
Windows 10 Çocuk Hesabı

Çocuğumuzun internet ortamında kaybolmaması için ne kadar çaba sarf ediyorsak firmalarda bunun için maksimum düzeyde gayret gösteriyorlar. Çocuklarımızın zararlı sayılabilecek web sitelerine girmelerine, uygulama ve oyun gibi yazılımlara kısıtlama getirmek istiyorsak windows 10 aile hesabını rahatlıkla kullanabiliriz.

Microsoft Family Nedir? 

Aile üyeleri kendi oturum açma ve masaüstüne sahip olurlar. Çocuklarımızın uygun web siteleri, zaman sınırları, oyunlarda ve uygulamalarda güvende olmasını sağlayacak bir hesaptır.

Microsoft Family Nasıl Kullanırım?

1- Öncelikle bir microsoft hesabı olması gerekiyor. Eğer Microsoft hesabınız yoksa oluşturmak için “Aile ve diğer kullanıcılar” oluştururken “Hesap Oluştur” butonuna tıklayarak bir hesap açabiliriz.

2- Bilgisayarımızda Ayarlar – Aile ve Diğer Kullanıcılar yolunu takip ederek ” Microsoft hesabı ile oturum aç” linkini tıklıyoruz.

aile

3- Sonraki aşamada sizden windows parolası soracaktır. Eğer parolanız yoksa boş bırakıp “ileri” butonuna tıklayabilirsiniz.

 

aile

4-  Açılan pencereden hesap türünü seçiyorsunuz.

a) Çocuk ekleyin seçeneğini seçin.

b) E-posta adresini giriyoruz. Eğer çocuğunuzun e-posta adresi yoksa kendi e-posta adresinizi girebilirsiniz. Daha sonra belirttiğimiz adrese onaylama e-postası gelecektir.

c) İleri butonuna tıklıyorsunuz.

aile

5- E-posta adresinize gelen davetiyeyi kabul ediyorsunuz.

aile
aile

6- Yukarıdaki davetiyeyi kabul etmeniz halinde sizi Aile Hesabına yönlendirecektir. Son olarak orada da onayı tamamladıktan sonra hesabınız aktif hale gelecektir.

 

 

Etiketler