USB Bellek İçerisindeki Dosyaların Görünmemesi

/ 3 Mayıs 2017 / 1.190 views / yorumsuz
USB Bellek İçerisindeki Dosyaların Görünmemesi

Hepimizin canını sıkan bir durum. Usb belleğimizi bilgisayarımıza takıyoruz ve hüsrana uğruyoruz. Kimimizin belleği kısayol olmuş, kimimizin belleği de tuhaf sayı, rakam ve işaretlerle dolmuş. Bu sorunun çözümü sanıldığı kadar zor değil. Hem de programsız. Şimdi adım adım bu sorunumuzu çözelim.

  1. Muhtemelen aşağıdaki hatalardan birini alıyor olabiliriz.
usb sorun usb sorun

usb sorun2. Windows arama çubuğundan yada Windows + R tuşuna basarak “cmd” yazıyoruz. Enter tuşuna bastığımızda komut istemi çalışmış olacak. Kara ekran karşımızda.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

usb sorun3- Karşımıza çıkan “Komut İstemi” ekranından cd.. yazarak c: sürücüsüne ulaşıyoruz. Daha sonra usb belleğimiz hangi sürücüde ise e: yazıp (benim bilgisayarımda usb bellek e sürücüsünde) enter’a basıyoruz ve belleğimizin içine girmiş oluyoruz. e:\>attrib /s /d -r -a -s -h  yazıp enter’a basıyoruz.

 

4- Birkaç saniye bekledikten sonra belleğimiz içerisinde isimsiz bir klasör oluşuyor. Tüm dosyalarımız bu klasör içerisinde. Bu dosyaları bilgisayarımıza kopyalayıp belleğimizi biçimlendirme virüsten tamamen kurtulmamızı sağlayacaktır.