Tinkercad ile 3D Modelleme -Üyelik-

/ 23 Mart 2018 / 1.223 views / 1 Yorum
Tinkercad ile 3D Modelleme -Üyelik-

3d modelleme artık hayatımızın bir parçası olmaya başladı. Okullalarımızda kodlama atölyelerin vazgeçilmezi 3d yazıcılar oldu. İşte 3d modelleme öğrenmeyi kolaylaştıracak Tinkercad platformunu incelemeye aldık.

Tinkercad, yediden yetmişe herkesin kolayca kullanabileceği çevrimiçi 3D tasarım ve 3D baskı uygulamasıdır. Bu platform kendini; “Tasarımcılar, hobi amaçlı kullanıcılar, öğrenciler veya çocuklar Tinkercad’i kullanarak oyuncak, prototip, ev dekoru, Minecraft modelleri ve mücevher tasarımı yapabilirler.” şeklinde tanıtmışlar. Bu çevrimiçi uygulamayı incelediğimizde gerçekten de herkesin 3d modelleme yapacağını görmekteyiz.

Tinkercad platformunu kullanabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Anasayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Kaydol” butonuna tıklayarak kayıt işlemi gerçekleştirilir. Platform tam Türkçe desteği olmadığı için bazı sayfalar ingilizce olarak karşımıza çıkmaktadır. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ilgili alanları doldurduktan sonra “Next” butonuna tıklayarak bir sonraki kayıt aşamasına geçebilirsiniz.

Tinkercad Üyelik Sayfası
Tinkercad Üyelik Sayfası

Bir sonraki kayıt aşamasında ise sizden elektronik posta ve şifre oluşturmanızı talep edecektir. Şifrenizi oluştururken en az 1 harf, 1 sayı ve 8 karakterden az olmamasına ve ayrıca 3 benzersiz karakter olmasına dikkat ediniz.

tinkercad
Tinkercad Üyelik

Son aşamada ise belirttiğiniz elektronik posta adresine onaylama maili gelecektir. Onaylama işlemini yapmanız halinde üyeliğiniz aktifleşecektir.

Belirtmekte fayda var. Tinkercad platformu bir Autodesk firmasına aittir. Autodesk de ne kadar büyük bir çizim programı olduğundan bahsetmeye gerek yok sanırım.

Ayrıca belirtelim; Tinkercad en iyi chrome tarayıcısında çalışmaktadır.

Bu güzel platforma https://www.tinkercad.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki makalemizde ise Tinkercad ile arduino kartımızla nasıl simülasyonlar oluşturacağımızı göreceğiz.

Etiketler
Benzer Konular
PWM Pinleri

Tinkercad ile 3D Modelleme -Üyelik- (1 Yorum)

Tavsiye

STEM Nedir?