TEOG 2. NAKİL SONUÇLARI

/ 29 Ağustos 2016 / 505 views / yorumsuz
TEOG 2. NAKİL SONUÇLARI

29 Ağustos 2016 Pazartesi günü TEOG 2 nakil sonuçları açıklanacak.

TEOG nakil başvuruları geçtiğimiz hafta Pazartesi günü başlamıştı. TEOG 1. nakil sonuçları açıklandı. Aynı gün ise yani 22 Ağustos’ta TEOG 2. nakil başvuruları alınmaya başlandı ve 26 Ağustos Cuma gününe kadar TEOG 2. ek yerleştirme başvuruları devam etti. Binlerce öğrenci şimdi de MEB TEOG 2. nakil sonuçları, TEOG 2. tercih ek yerleştirme sonuçları açıklandı mı diye merak etmeye başladı.

TEOG 2. NAKİL SONUÇLARI NASIL NEREDEN ÖĞRENİLİR?

TEOG sonuçlarına göre herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrencilerin TEOG nakil sonuçları bekleyişi tüm heyecanlı ile devam ediyor. Sekizinci sınıf öğrencileri ilk TEOG nakil sonuçlarını 22 Ağustos’ta öğrendi. TEOG birinci nakil sonuçları e-Okul ve meb.gov.tr internet sitesi üzerinden ilan edildi. TEOG 2. nakil sonuçları da meb.gov.tr adresinden ilan edilecek.

TEOG 3. NAKİL BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2. tercih sonuçlarına göre herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler TEOG 3. nakil başvurusu yapacaklar. Üçüncü nakil başvuruları ise 29 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olup 2 Eylül’de sona erecek. Adaylar TEOG 3. tercih nakil başvurularını ilgili okullardan yapabilecekler. TEOG 3. nakil sonuçları açıklanma tarihi ise 5 Eylül olarak duyuruldu.

Benzer Konular