STEM Et Ne Olur,KODLA Senin De Olur!

/ 14 Ocak 2019 / 72 views / yorumsuz
STEM Et Ne Olur,KODLA Senin De Olur!

Silivri’de bir ilk. İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen STEM Et Ne Olur,KODLA Senin De Olur adlı proje kapsamında 17 okula robotik kodlama atölyesi kurulacak. Kodlama alanında anaokulundan liseye kadar farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen proje 18 ay sürecek.

Projenin Amacı
• Geleceğin bilim ve sanayide ileri bir toplumu olabilmemiz için 21. yüzyıl becerilerine sahip bireyler yetiştirmemiz gerekmektedir. Bu beceriler arasında büyük öneme sahip “Algoritmik Düşünme – Bilgi İşlemsel Düşünme”nin çocuklara kazandırılması amacıyla ilçemiz genelinde Kodlama ve Robotik Atölyelerinin kurulması ve eğitimlerin verilmesi amaçlanmaktadır.

• Girişimcilik ruhuna sahip, özgüvenli ve yaşam becerileri yüksek, yenilik ve yaratıcılık odaklı bakış açısına sahip çocuklar ve gençlerin fırsatları daha rahat değerlendirebilecekleri sorunları daha farklı yorumlayıp, çözüm
üretebilecekleri ve yaşadıkları topluma katkı sağlayabilecekleri bir ortam oluşturmaktır.

• Bu çerçevede dünyadaki teknolojik gelişmeleri ve robotik uygulamaları yakından takip edebilecek çocuklarımıza ve gençlerimize robotik kodlamayı ögreterek; bilişsel, sosyal-duyuşsal, psikomotor ve algoritmik düşünme
becerilerini geliştiren, disiplinler arası entegrasyonu sağlayabilen ülkemizin geleceğine yön verebilecek üretken bireyler yetiştirmektir.

Projenin Hedef Grupları
• Hedef grubu içinde bulunduğu eğitim-öğretim ortamında yaratıcılık, yenilikçilik,
girişimcilik kapasitelerini ortaya koyma ve geliştirme imkanı bulamayan Silivri
ilçesinde 4-18 yaş arasında fiziki koşuları-imkanları uygun ve gönüllü olan 17
okulun öğrencileridir. Bu 17 okul; 1 anaokulu, 5 ilkokul, 9 ortaokul ve 2 liseden
oluşmaktadır.

Projenin facebook linki: https://www.facebook.com/silivri.stem.kodlama/

Etiketler