Sihirli Kuğu

/ 28 Ocak 2021 / 0 views / yorumsuz
Sihirli Kuğu

Hem masalımızı dinleyin hem de kağıt katlama sanatı yani origami ile kuğunuzu yapın.  Masal ve origaminin birlikte yapıldığı bu etkinliğe storigami denildiğini unutmayalım. Bu eğlenceli etkinliği yapabilmeniz için en az 15×15 boyutlarında bir kare kağıda ihtiyacınız var. Şimdi videomuzu dinleyerek kuğumuzu yapalım.

SİHİRLİ KUĞU

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde, develer tellal iken eski hamam içinde, ben annemin beşiğini sallarken, ip koptu beşik devrildi, anam kaptı maşayı babam kaptı meşeyi, döndürdüler dört köşeyi.

Çok eski zamanlarda ağaçların  gök yüzüne ulaştığı bir orman varmış. Fakat bu ormanda hiçbir hayvan mutlu değilmiş. Sürekli yüzleri asık bir birlerine sinir sinirli bakarlarmış. Okadar güzel bir ormanmış ki en güzel çiçekler, en güzel ağaçlar yemekler bu ormanda bulunurmuş.Baykuş bir gün tüm hayvanları ormandaki bir gölün etrafında toplar.

Baykuş: Arkadaşlar bu güzel orman bize ev sahipliği yapmakta tüm güzelliğini bizimle paylaşır. Bizler bu güzel ormanda neden mutlu olamıyoruz der.

Tilki: İzin verirseniz ben mutluluğu getirebilirim kurnaz biriyim dedi.

Tavşan: Bende geleyim çok hızlı hareket ederim dedi.

Tilki ve tavşan az gitti uz gitti dere tepe düz gittiler. Bir çam ağacının altına oturdular. Çok yorulmuşlardı biraz dinlenmek istediler. Sonra bir ses duydular.

-Sizler kimsiniz ne gezersiniz burada in misiniz cin misiniz? dedi bir ses

Çok şaşırdılar sağa sola  baktılar sesin nerden geldiğini bulamadılar. Korkmuşlardı.

Tilki:Biz mutluluğu arıyoruz ormanımızdaki arkadaşlar çok mutsuz dedi

Konuşan çam ağıcıydı. Yavaşça dallarını eğdi haydi çıkın dalıma dedi. Tavşan ve tilki çam ağacının dalına cıktılar. Dal birden kanatlandı uçtu uçtu ormandaki göle kondu. Mutsuz ormandaki hayvanlar bu beyaz büyük kuşu ilk kez gördüklerinden merakla bakıyorlardı. Bu bir kuğuydu.

Tüm hayvanlar gölün etrafında kuğun yüzüşünü izlerken kuğu hayvanlara döndü ve mutluluk içinizde dışarıda aramayın içinize bakın dedi.İlk önce sincap koşarak dala cıktı.Arkadaşlarına güldü.tüm hayvanlar gülmeye başladı.O günden sonra mutsuzluk ormanı mutluluk ormanı oldu tüm hayvanlar mutlu mutlu yaşadılar.

Benzer Konular
Sihirli Ayna
Limon Kız
Sihirli Fırça

Tavsiye

Excel Formül Yazma Kuralları