Scratch Hakkında

/ 6 Ocak 2018 / 418 views / yorumsuz
Scratch Hakkında

Scratch

Çocukların hikayeler, oyunlar ve animasyon gibi etkileşimli medyaları tüm dünyadan insanlarla programlayıp paylaşabilecekleri bir programlama dili ve çevrimiçi topluluktur. Çocuklar Scratch ile yarattıklarında, yaratıcı düşünmeyi, işbirliğine girmeyi ve sistematik biçimde mantığı öğrenmeyi öğrenirler. Scratch, MIT Media Lab’daki Lifelong Kindergarten grubu tarafından tasarlanmakta ve sürdürülmektedir.

Scratch için yaş aralığı nedir?

Scratch öncelikli olarak 8 ila 16 yaş arası çocuklar için tasarlanmış olsa da, ebeveynleri ile birlikte daha küçük çocuklar da dahil olmak üzere her yaştan insanlar tarafından da kullanılmaktadır.

Scratch çevrimiçi topluluğunun kuralları nelerdir?

MIT Scratch Ekibi, her yaştan, ırktan, etnik kökenlerden, dinlerden, cinsel yönelimlerden ve toplumsal cinsiyet kimliklerinden insanlara samimi ve saygılı bir ortam sağlamak için toplulukla birlikte çalışır. Topluluk kurallarını birlikte inceleyerek çocuğunuza nasıl katılımı öğreneceksiniz . Üyelerden yapıcı bir şekilde yorum yapmaları ve topluluk kurallarına uymayan içeriği bildirerek web sitesini kolaylaştırmaya yardımcı olmaları istenecektir. Scratch Ekibi, CleanSpeak küfür filtresi gibi araçlarla sitenin etkinliğini yönetmek ve raporlara yanıt vermek için her gün çalışır .

Scratch’i çevrimiçi katılmadan kullanmanın bir yolu var mı?

Evet, Scratch çevrimdışı editörü çevrimiçi topluluğa katılmadan veya çevrimiçi topluluğa erişmeden projeler oluşturmanızı sağlar. Bilgisayarınıza nasıl yükleyeceğinizle ilgili talimatlar için Scratch 2.0 çevrimdışı editör indirme sayfasını ziyaret edin .

Anababalar Scratch hakkında ne diyorlar?

Çoğu kez Scratch için teşekkür eden ebeveynlerden e-posta alırız. İşte bazı örnekler:

” Sadece Scratch yapmak için ve bunları ücretsiz olarak sağladığınız için teşekkür etmek istiyorum Çocuklarım eğlenceli gördükleri şaşırtıcı şeyleri yapıyor, ancak eğitici, değerli ve değerli olduğunu biliyorum, çok teşekkürler!”

“Benim çok çekingen ama teknik fikirli kızım bunu yaratıcılık için muhteşem, güvenli bir çıkış noktası olarak görüyor, boş zamanlarını daha da zor animasyonlar yaratarak ve çizik topluluğuyla paylaşarak geçiriyor. Forumlarda ona benzer bir grup, Görüşmelerde tutunabileceği fikirli kişiler … Bilgisayarlar, grafik tasarım ve animasyonun gelecekte izlemek istediği bir şey olduğunu hissediyor: Programınız pek çok açıdan yepyeni bir dünya açtı ve Kalbimle teşekkür ederim. ”

” Oğlum aracınızdan tahmin edebildiğimden daha fazla öğreniyor , doğal bir mantık düşünür değil, LEGO’yu seviyor LEGO’ya benzer yapı taşı yapısı, mantıksal düşünme becerilerinde hafif yıllarla onu ilerletti. işi bir araya getirin ve anında geribildirim ile takviye edilen mantığı görmeye başlayın.Tabii ki baba-oğul anında birlikte bazı şeyler üzerinde çalışıyoruz Bu inanılmaz sadece siz ve MIT’e büyük teşekkürler. ”

Kaynak: scratch.mit.edu

Etiketler
Benzer Konular
Scratch ile Dünya
Harfleri Renklendirelim
Koordinat Düzlemi
Renkli Daire Çizelim