Öğretmenlere ‘Kodlama’ Eğitimi

/ 22 Aralık 2017 / 752 views / yorumsuz
Öğretmenlere ‘Kodlama’ Eğitimi

EBA Fatihi Okullar Proje’si kapsamında okullarımızı, tüm eğitim paydaşlarımızın teknoloji okur – yazarlığını arttırmak, teknolojiyi daha verimli kullanılmasını sağlamak, öğrenciler için kaynak ihtiyacını ortadan kaldırmak ve öğrenmelerin kalıcılığını arttırmak amacıyla Bilişim Günleri ve [email protected] Projeleri uygulanacaktır.

Bilişim Günleri: Öğretmenlerimizin EBA içerik geliştirmelerini sağlamak ve öğretmenlerimizin kendi içeriklerini kendilerinin üretmesini sağlamak amacıyla her çarşamba günü Münif Paşa Ortaokulu’nda eğitimler verilecektir. Ayrıca eğitim konuları web sitemizden duyurulacaktır.

[email protected] Projesi: Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber kodlamanında gündeme gelmesi ve artık okullardaki eğitimlerimizde de yer aldığı görülmektedir. Bu kapsamda İlimizde yeni başlatılan projelerimizden biri olan [email protected] Projesiyle gönüllü olarak katılım sağlayan tüm öğretmenlerimize robotik, ardunio, kodlama, algoritma,animasyon tasarım,mobil uygulama geliştirme vb. eğitimler verilerek tüm eğitim paydaşlarımızla beraber Gaziantep için Kodluyoruz.

Kaynak : Gaziantep MEM