Kodu Nedir?

/ 3 Nisan 2017 / 682 views / yorumsuz
Kodu Nedir?

Kodu özellikle çocukların bilgisayar oyunu yaratmaları için tasarlanmış görsel bir programlama dilidir. Çocukların da yetişkinler kadar kolaylıkla kullanabileceği ve eğlenebileceği bir şekilde tasarlanmıştır. Kodu’yu kullanmak için bir Windows 7, 8 veya 10 kurulu bir bilgisayar gereklidir.

kodu

KODU; Microsoft tarafından geliştirilmiş, çocukların erken yaştan itibaren “programlamayı” öğrenmesini sağlayan ücretsiz bir oyun geliştirme aracıdır. Basite indirgenmiş bir dille, çocukların programlama becerilerini eğlenceli bir ortamda geliştirmelerini hedefleyen KODU, onlara kendi oyunlarını üç boyutlu bir dünyada oluşturma imkanı verir. KODU’da komutlar diğer programlama dillerinde olduğu gibi yazılı olarak değil, görsel öğeler kullanılarak girilir. KODU programı aracılığı çocuklar kendileri oyun tasarlayabilmektedirler.

Çocuklar KODU Eğitimini herkese açık sınıf eğitimleri ile öğrenme imkanı bulmaktadırlar. Aynı zamanda çocuklar www.acikakademi.com internet sitesinden de KODU programlama dilini online olarak öğrenebilmektedir.