Çocuklar İçin Eğlenceli Kodlama Siteleri -2-

/ 21 Aralık 2017 / 875 views / 2 Yorum
Çocuklar İçin Eğlenceli Kodlama Siteleri -2-

Bir diğer makalemizde scratch, code.org, codecombat, bitsbox ve tynker kodlama platformlarına kısaca göz atmıştık. Şimdi ise diğer kodlama platformlarına bakalım.

LightBot : Bulmaca çözmeyi sevenler için ideal bir kodlama sitesi.  Kullanıcı bir karakter ile bulmacaları çözerek ilerliyor. İOS ve andrid uygulaması da bulunan bu platformun tek can sıkan tarafı Türkçe dil desteğinin olmaması. İlgili siteye lightbot.com adresinden ulaşabilirsiniz.

http://lightbot.com
Lightbot

Techrocket : “18 yıldır misyonumuz, yeni nesil kodlayıcıları, uygulama geliştiricileri, oyun geliştiricileri, mühendisleri ve yenilikçileri güçlendirmek oldu.” kendilerini bu şekilde tanıtan techrocket tasarımdan kodlamaya, oyun geliştirmekten dizayna kadar bir çok alanda bilgi veriyor. 10-18 yaş arası çocuklar için kodlama ve tasarım kursları. Python, iOS, Java, Minecraft, 3D baskı … dersleri verilmektedir. Bizim için tek sıkıntı Türkçe dil desteği olmaması. Fakat google çeviri ile rahatlıkla kullanabilmekteyiz. İlgili siteye https://www.techrocket.com buradan ulaşabilirsiniz.

techrocket
Techrocket

Khan Academy : “Herkese,her yerde,dünya standartlarında,bedelsiz eğitim!” sloganı ile yola Khan Academy platformu eba tarafından da desteklenmektedir. Bütün içeriği ücretsiz olan bu platform tamamen Türkçe destekli olup bir çok derse ulaşılabilmektedir. https://www.khanacademy.org.tr/ adresinden bu platforma ulaşılabilir.

khanacademy
khanacademy

Codecademy : Yaş seviyesi olarak biraz yüksek çocuklara hitap ettiğini düşündüğüm codecademy platformu  JavaScript, HTML, PHP, Ruby, Python gibi dilleri öğrenebileceğiniz dersleri size sunuyor. Bilgisayar programlama ile ilgili derslere katılabilir, sertifika alabilirsiniz. Kendi ders programınızı yapmanıza da imkan sunuyor. Bu platforma  https://www.codecademy.com/  adresinden ulaşabilirsiniz.

codecademy
codecademy

Algo dijital : Daha önce bu platforma ilgi yayınladığımız makaleye buradan ulaşabilirsiniz.

Kodlama ile ilgili platformları sizlerle kısaca paylaşmaya çalıştık.  Diğer tanıtım sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

Çocuklar İçin Eğlenceli Kodlama Siteleri -2- (2 Yorum)