AKDENİZ’DE EL ELE GÖKYÜZÜNÜ KEŞFETMEYE

/ 14 Mayıs 2018 / 1.043 views / yorumsuz
AKDENİZ’DE EL ELE GÖKYÜZÜNÜ KEŞFETMEYE

Fen bilimleri öğretmenlerine yönelik TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı kapsamında “Akdeniz’de El Ele Gökyüzünü Keşfetmeye” projesine başvurular başladı. Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleştirilen proje 3-9 Eylül tarihlerinde Mersin’de gerçekleştirilecektir.

Projenin amacı; Öğretmen ve öğrencileri Bilim ve Astronomi alanını tanıtmak, uzman kişilerle  iletişim kurulmasını sağlamaktır. Projeye katılanların tasarlanmış bilimsel içerikli çalışmalara işbirliği yaparak katılmalarını, gökyüzü gözlemi, fen temelli saha ve atölye çalışmalarıyla uygulamalı olarak Astronomi konularında bilimsel bilgilere ulaşmalarını, proje sonrasında katılımcılarla birlikte Astronomi ve Uzay Bilimleri ile ilgili çalışmaların yaygınlaşmasını sağlamaktır.

Projenin hedef kitlesi Mersin genelindeki devlet okulları, özel okullar ve bilim ve sanat merkezlerinde ortaokul kademesinde görev yapmakta olan FEN BİLİMLERİ öğretmenleri ve 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı itibariyle 7.sınıfta okuyacak olan öğrencilerdir. Proje, başvuru yapan okullardan toplam 24 öğretmen 24 öğrenci olmak üzere 48 katılımcı ile gerçekleştirilecektir. Öğretmenler, görev yaptıkları okuldan 7.sınf öğrencisiyle birlikte başvurularını tamamlayacaklardır. Katılımcıların yol masrafları hariç konaklama ve yemek giderleri proje bütçesinden karşılanacaktır.

Projeye katılmak isteyen Mersin’de görev yapan Fen Bilimleri Öğretmen ve aynı okulda öğrenim gören öğrenci bilgilerinin girişi yapılması gerekmektedir. Bilgi girişi için buraya tıklayınız.

 

Etiketler