3D Yazıcı Alırken Dikkat Etmeniz Gereken

/ 12 Mart 2018 / 852 views / yorumsuz
3D Yazıcı Alırken Dikkat Etmeniz Gereken

Okullarımızda Kodlama atölyeleri kurulmaya başlandı. Her okulumuz kendi bütçesiyle bu atölyeleri oluşturmaya çalışıyorlar. 3D yazıcılar da kodlama atölyelerin olmazsa olmazlarından. Çünkü öğrenciler oluşturdukları bir şeyleri fiziksel olarak hissetmeleri onlara inanılmaz mutluluk verecektir.  Peki bir okul için alınabilecek standartlar 3d yazıcı nasıl olmalı? Bu makalemiz de okullar için 3d yazıcıları inceledik.

Baskı Kalitesi

Öğrencilerle yapılan çalışmaların çözünürlük açısından pekte kaliteli olmasına gerek yok. Çocuklar yaptıkları çalışmaların o an fiziksel bir nesneye dönüştüğünü görmek onlara fazlasıyla yetecektir. Çözünürlüğün çok yüksek ya da çok düşük olmasını fark bile etmeyeceklerdir.

Dayanıklılık

Piyasada bir çok 3d yazıcılar bulunmaktadır. Bunun seçimini yapmak için ise bilindik firmaları tercih etmek daha iyi olacaktır. Axe, 3Dörtgen, Katı Hal Arge gibi 3d yazıcılar tercih edilebilir.

Hız

3d yazıcılar baskıları yavaş alır. Burada  dikkat etmeniz gereken çok yavaş çalışan bir yazıcıyı tercih etmemeniz. Tercih edeceğiniz 3d yazıcının baskı hızı 50mm / saniye’nin üzerinde olması özellikle dikkat ediniz.

Ebat

Hem maliyet hem de yer açısından çok büyük 3d yazıcıları temin etmek zor olacaktır. Okullar için en ideal 3d yazıcı boyutu 30 x 30 x 61 cm ebatlarında olanlardır.

 

Etiketler

Tavsiye

TEOG Yerleştirme Sonuçları